Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Arkėtimi efikas - objektiv kryesor i KEK-ut


Prishtinė, 26 gusht 2004 - Objektivi kryesor i KEK-ut, gjatė dy viteve tė ardhshme do tė jenė shtimi i shkallės sė arkėtimit, nė ē’mėnyrė do tė krijohet baza financiare pėr plotėsimin edhe tė objektivave tė tjerė prioritarė, qė janė: shtimi i profitabilitetit tė KEK-ut dhe furnizimi i besueshėm dhe stabil tė konsumatorėve me energji elektrike. Kėshtu u shpreh drejtori menaxhues i KEK-ut, duke prezentuar menxhmentin e ri tė kėsaj korporate tė pėrbėrė edhe nga 7 menaxher tė tjerė tė kompanisė Irlandeze ESBI.

Kjo kompani, e cila kohė mė parė nėnshkroi kontratėn e menaxhimit tė KEK-ut me Agjencinė Kosovare tė Mirėbesimit dhe me Insitucionet e Pėrkohshme tė Vetėqeverisjės sė Kosovės, pėr 2 vjet do tė pėrfitojė 2 milionė € nga Buxheti i konsoliduar i Kosovės.

ECIKS / RTKLive
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail