Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Katėr kompani ndėrkombėtare nė tenderin e 'Valės 900'


Prishtinė, 25 gusht 2004 - Katėr kompani ndėrkombėtare, bėnė oferta pėr implementimin e fazės sė katėrt tė projektit tė PTK-sė "Vala 900" qė ka tė bėjė me zgjerimin e kapacitetit tė shėrbimeve tek konsumatorėt, pohoi drejtori gjeneral i PTK-sė, Gavin Jeffry. Me implementimin e fazės sė katėrt projekti "Vala 900" parashikon zgjerimin e kapaciteteve tė rrjetit, si dhe investime kapitale pėr periudhėn 2004 - 2005: "Me implementimin e kėsaj faze do tė mundėsohet ofrimi i shėrbimeve sa ma kualitative konsumatorėve tė "Valės 900" e njėkohėsisht edhe zgjerimin e kapaciteteve tė shėbimeve pėr mė shumė konsumatorė " tha Jeffri i cili sqaroi se aktualisht tenderi ėshtė nė procesin e evaluimit teknik dhe se ėshtė heret tė kalkulohet se cili do tė jetė bartėsi i tij.

ECIKS / QIK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail