Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

PTK: Vala 900 me 700 mije konsumatorė, GPRS, WAP e MMS


Prishtinė, 21 gusht 2004 - PTK shpalli tenderin pėr fazėn e katėrt tė zgjerimit tė rrjetit celular Vala 900. Faza e katėrt e zgjerimit tė rrjetit celular Vala 900 do tė rrisė kapacitetin e konsumatorėve nė 700 mijė dhe do tė mbulojė rreth 99% tė territorit tė Kosovės.

Ky zgjerim i rrjetit celular do t’i mundėsojė Valės 900 ofrimin e shėrbimeve me vlerė tė shtuar duke pėrfshirė GPRS , WAP dhe MMS. Qėllimi i PTK-sė ėshtė tė ofrojė fajlėn e fundit tė teknologjisė sė telefonisė mobile pėrgjatė gjithė territorit tė Kosovės tė paraparė me obligimet tė cilat rrjedhin nga licenca e saj.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail