Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Qeveria autorizon MT-nė pėr zgjedhjen e operatorit mobil


Prishtinė, 19 gusht 2004 - Qeveria e Kosovės, mbajti sot mbledhjen e saj tė rregullt, nėn drejtimin e Kryeministrit Bajram Rexhepi. Nė njoftimin e lėshuar pas mbledhjes thuhet se nė kėtė mbledhje u shqyrtua raporti pėr procesin e tenderit publik pėr operatorin e dytė tė telefonisė mobile nė Kosovė, tė pėrpiluar nga korporata "HELM" dhe vendimi i Ministrisė sė Transportit dhe Postė-Telekomunikacionit.

Pas shqyrtimit, Qeveria sugjeroi qė Ministria e Trasportit dhe Postė-Telekomunikacionit, nė koordinim me Pėrfaqėsuesin e Pėrhershėm tė Sekretarit tė Pėrgjithshėm, tė ndėrmarrin hapa tė mėtutjeshėm nė lidhje mė kėtė ēėshtje, konform ligjit.

Nė mbledhjen e djeshme tė qeverisė u rishqyrtua edhe ēėshtja e kontratės kolektive dhe vėrejtjet lidhur me kėtė dokument. Qeveria vendosi tė autorizojė Ministrinė e Punės e Mirėqenies Sociale qė kėtė ēėshtje ta kthejė prapa, nė grupin trepalėsh, dhe nė afat sa mė tė shkurtėr tė bėhet harmonizimi i tekstit lidhur me ēėshtjet e hapura.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail