Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Pensionistėt invalidor paralajmėrojnė grevė urie


Prishtinė, 09 korrik 2004 - Rreth 25 mijė pensionistė invalidorė tė Kosoves do tė hidhen nė grevė urie mė 16 tė kėtij muaji, me kėrkesėn pėr njohjen e statusit tė pensionistit invalidor dhe dhėnien e pensioneve tė kėsaj kategorie, ka deklaruar Hamdi Tasholli, drejtor i Organizatės sė Pensionistėve Invalidorė tė Kosovės.

Edhe pesė vite pas pėrfundimit tė luftės statusi i ish pensionisteve ende ėshtė i pa qartė pasi qė fondet e pensioneve nga ish Jugosllavia janė tė grabituara nga Beogradi dhe ende mbahen tė bllokuara. Ndėrkaq pas luftės sitemi pensional nė Kosovė ka ndėrrur rrėnjėsisht dhe tė gjithė tė moshuarit mbi 65 vjet trajtohen me njė pension bazė qė ka karakter social.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail