Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Legalizohet zyra pėr energji pranė kryeministrisė


Prishtinė, 07 gusht 2004 - Ushtruesi i detyrės sė PSSP-sė,Ēarls Brajshou nėnshkroi urdhėresėn administrative (NO.2004/21) me tė cilėn legalizohet Zyra pėr Energji pranė zyrės sė kryeministrit tė Kosovės. Kjo zyre do tė jetė pėrgjegjėse pėr koordinimin e aktiviteteve tė Qeverisė nė sektorin e Energjisė me qėllim tė ndėrmjetėsimit dhe zhvillimit tė strategjisė pėr energji nė Kosovė. Aktivitetet e kėsaj zyre do tė koordinohen me UNMIK-un, nė veēanti nė fushat tė cilat mbesin pėrgjegjėsi e rezervuar pėr PSSP-nė. Aktivitetet e kėsaj zyre nė mesin e tjerave, pėrfshijnė: Zhvillimin e politikave dhe strategjive nė sektorin e energjisė, implemetimin dhe menaxhimin e strategjisė sė energjisė dhe zhvillimin e politikave qė ofrojnė kombinimet mė tė vlefshme ekonomike, sociale dhe tė ambientit nga sektori i energjisė. Nė bashkėpunim me PSSP-nė, tė ushtrojė detyrėn e ndėrlidhėsit pėr aktivitetet qė kanė pėr qėllim integrimin rajonal nė tregun e energjisė, tė tėrheq prodhues tė pavarur tė energjisė pėr ndėrtimin e njė Termocentrali tė ri tė rrymės nė Kosovė, tė koordinojė aktivitetet lidhur me themelimin e njė miniere tė re linjitit nė Kosovė, tė ndėrmjetėsojė harmonizimin e tatimit nė lėndė djegėse, tė pėrgatis bilance vjetore tė energjisė, procesojė statistikat e energjisė dhe azhurojė parashikimet pėr kėrkesat e energjisė, tė promovojė energjinė dhe aktivitetet e ndėrlidhura me qėllim tė zvoglimit tė ndotjes sė ambientit tė informojė publikun pėr zhvillimet nė sektorin e energjisė. Tė punėsuarit e zyrės pėr energji do tė jenė staf civil nėn administrimin e Sekretarit tė Pėrhershėm tė Zyrės sė Kryeministrit.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail