Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Mobikos / Mobitel: do t'i mbrojmė interesat tona


Prishtinė, 05 gusht 2004 - Kompania sllovene e telefonisė mobile, Mobitel, e cila ishte shpallur fituese e tenderit tė operatorit tė dytė tė telefonisė mobile nė Kosovė, bashkė me kompaninė kosovare Mobikos, paralajmėroi se do t'i mbrojė interesat e veta, me tė gjitha mjetet ligjore. "Hapat e ardhshėm afaristė qė do t'i ndėrmerrė Mobiteli varen nga Qeveria e Kosovės. Nėse tenderi do tė anulohet, Mobiteli do t'i mbrojė interesat e veta me tė gjitha mjetet ligjore, sepse Kosova ėshtė njė treg qė premton dhe Mobiteli e trajton kėtė treg seriozisht", thuhet nė njoftimin e kompanisė sllovene Mobitel. Nė njoftimin e Mobitelit thuhet se kjo kompani, sė bashku me partnerin kosovar, Mobikos, ėshtė paraqitur nė tenderin ndėrkombėtar pėr operaterin e dytė tė telefonisė mobile nė Kosovė me njė ofertė cilėsore dhe kujtohet se zgjedhja e ngushtė e ofertuesve ėshtė bėrė nė bazė tė vlerėsimit profesional tė komisionit tė posaēėm tė ndėrmarrjes Price Waterhouse Coopers. Mobitel shpreh bindjen se oferta e tyre ėshtė mė e mira dhe ėshtė pėrgatitur duke i respektuar plotėsisht kushtet e tenderit, ndėrsa nuk ėshtė nė situatė tė komentojė parregullsitė dhe gabimet eventuale gjatė procesit tė pėrzgjedhjes.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail