Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

UNMIK rekomandon anulimin e tenderit pėr operatorin mobil


Prishtinė, 04 gusht 2004 - UNMIK-u i ka rekomanduar dje Qeverisė sė Kosovės qė tė anulojė tenderin pėr operatorin e dytė mobil nė Kosovė pėr shkak tė parregullėsive nė procedurat e tenderimit.

Hua Jiang, shefe e Divizionit pėr Informim tė UNMIK-ut, tha pėr Kosovalive se ushtruesi i detyrės sė shefit tė UNMIK-ut, Ēarls Brayshou i ka rekomanduar Qeverisė sė Kosovės anulimin e tenderit. Grupi i pavarur i pėrbėrė prej katėr personash nga Britania e Madhe, Irlanda dhe Finlanda e ka pėrmbyllur raportin e vet gjatė fundjavės. Megjithatė, UNMIK-u ende nuk ka konfirmuar rezultatet e raportit prej tė cilit varet zyrtarizimi ose je i operatorit tė shpallur “Mobikos”.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail