Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Tė ndryshojė politika 'Standardet para statusit'


New York, 02 gusht, 2004 - Nė raportin e tij pėr Kosovėn, diplomati norvegjez, Kai Aide i ka rekomanduar Sekretarit tė Pėrgjithshėm tė Kombeve tė Bashkuara, Kofi Annan, kalim mė tė shpejtė tė kompetencave nė administratėn vendore, bėnė tė ditur agjencia Reuters. Nė kėtė raport, mėtutje, ėshtė rekomanduar rishqyrtimi i politikės sipas sė cilės Kosova duhet ta plotėsojė listėn e gjatė tė standardeve, para se bashkėsia ndėrkombėtare ta shqyrtoj ēėshtjen e statusit final tė Kosovės.

Politika e Kombeve tė Bashkuara nė Kosovė, "standardet para statusit", do tė duhej tė ndryshohej. Fillimisht duhet tė identifikohen standardet mė tė rėndėsishme, e pastaj tė mundėsohet pėrmbushja sa mė e shpejt e tyre. Diplomatėt kanė thėnė se ata tash presin qė njė kornizė kohore pėr marrjen e vendimit pėr statusin final tė Kosovės do tė pėrcaktohet nė vitin 2005, njofton agjencia Reuters.

ECIKS / RTK

 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail