Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Ministria e Bujqėsisė propozon fond pėr kompenzim tė dėmeve


Prishtinė, 29 korrik 2004 - Ministria e Bujqėsisė, Pylltarisė e Zhvillimit Rural thotė se do t'i propozojė Ministrisė sė Ekonomisė e Financave qė tė themelojė njė fond tė veēantė, nga i cili do t'u kompenzohen dėmet materiale podhuesve bujqėsorė, pėr shkak tė motit tė lig. Zyrtarėt e kėsaj ministrie vlerėsojnė se nė kėtė mėnyrė do tė mbrohen prodhuesit e dėmtuar dhe do tė stimulohet prodhimtaria bujqėsore nė Kosovė. Sipas tė dhėnave tė grumbulluara deri mė tash, moti i lig qė pėrfshiu pothuaj mbarė Kosovėn u ka shkaktuar dėme tė konsiderueshme podhuesve bujqėsorė, veēanėrisht nė Podujevė, Gjakovė, Ferizaj e nė disa komuna tė tjera tė Kosovės. Mė sė shumti janė dėmtuar sipėrfaqet me drithėra tė bardha tė cilat nuk kanė korrur ende, dhe sipėrfaqet me perime. Vlerėsimi i plotė i dėmeve nuk ėshtė bėrė ende.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail