Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Finlanda ndihmon bizneset e Prishtinės


Prishtinė, 23 korrik - Ditė mė parė, Kuvendi Komunal i Prishtinės nė bashkėpunim me KFOR-in finlandez kanė bėrė njė ofertė pėr tė pėrkrahur biznesin e posaēėrisht bizneset e vogla dhe ato individuale nė furnizimin me makina dhe vegla pune, nė mėnyrė qė biznesi tė jetė sa mė i qėndrueshėm, njofton Sokol Krasniqi, drejtor i Drejtoratit pėr Ekonomi nė Komunėn e Prishtinės.

Ky projekt ėshtė gjithėpėrfshirės si nė aspektin territorial, ashtu edhe nė atė tė strukturės sė popullsisė, me qėllim tė krijimit tė mundėsive pėr punėsimin e tė rinjve, veēanėrisht tė femrave pėrfshirė kėtu edhe minoritetet.

Ky projekt i financuar nga Ministria e Punėve tė Jashtme tė Finlandės dhe i koordinuar me Drejtoratin pėr Ekonomi tė Komunės sė Prishtinės, bėn tė shpresohet se ky fillim do tė jetė i mbarė nė pėrkrahje tė biznesit. Komuna e Prishtinės nė tė ardhmen do tė pėrpiqet qė nė forma tė ndryshme dhe nė bashkėpunim me subjektet tjera tė interesuara, si dhe tė burimeve vetanake tė bėj hapa drejt zhvillimit tė qėndrueshėm ekonomik, si dhe tė zvogėlimit tė papunėsisė.
Komuna e Prishtinės njofton tė interesuarit qė tė shfrytėzojnė kėtė mundėsi dhe tė aplikojnė nė zyrat e Drejtoratit pėr Ekonomi tė KK tė Prishtinės, nė mėnyrė qė mjetet e ndara pėr kėtė projekt tė shfrytėzohen pėr destinimin e paraparė.

Afati i fundit i paraqitjes sė projekteve pėr aplikuesit ėshtė data 31 korrik 2004.

ECIKS / QIK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail