Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Lambsdorf: Raundi i tretė i privitizimit, mė rigoroz


Prishtinė, 21 korrik 2004 - Zyrtari i lartė i UNMIK-ut pėr ekonomi, Nikolas Lambsdorf ka deklaruar se rundi i tretė i privatizimit nė Kosovė po zhvillohet nėn procedura mė rigoroze, qė pėrfshijnė edhe vėrtetimin e pronėsisė ndaj pasurisė. Kėto komente Lambsdorf i bėri nė njė intervistė pėr tė pėrditshmen londineze, Financial Times. Kjo gazette shkruan se procesi i privatizimit nė Kosovė ishte ndėrlikuar mė tepėr se nė vendet e tjera ish komuniste pėr shkak se pasuritė nė ish Jugosllavi formalisht ishin pronė e qeverisė qendrore dhe e pronarėve shoqėrorė, pėrfshirė kėtu autoritetet lokale, sindikatat dhe kėshillat e punėtorėve.

ECIKS / QIK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail