Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

ART dhe PTK diskutojnė ligjin pėr telekomunikacionin


Prishtinė, 20 korrik 2004 - Zyrtarėt e lartė tė ART-sė dhe tė PTK-sė kanė zhvilluar raundin e ri tė bisedimeve me qėllim tė implementimit tė Ligjit pėr Telekomunikacionin. Takimi ėshtė zhvilluar nė frymėn konstruktive dhe ėshtė arritur njė pėrparim i mėtutjeshėm nė qasjen rreth zhvillimit tė infrastrukturės telekomunikuese, rritjes sė penetrimit, rritjes sė kualitetit tė shėrbimeve si dhe mundėsinė e adoptimit tė ēmimeve duke u mbėshtetur nė principet e direktivave europiane dhe mirėqenies sė qytetarėve.

Nė mėnyrė tė veqantė ėshtė mirėpritur plani zhvillimor i PTK-sė pėr investime nė shumėn prej 220 milionė euro si dhe ėshtė konstatuar qė nė kushtet e liberalizimit tė tregut telekomunikues ART-ja tė jetė i paanshėm ndėrsa PTK-ja tė plotėsojė standardet qė i takojnė njė kompanie publike me fuqi tė ndjeshme nė treg.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail