Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Prishtinė: Konsumatorėt 14 milionė euro borxh ujėsjellėsit


Prishtinė, 16 korrik 2004 - Drejtuesit e Ujėsjellėsit rajonal Prishtina thonė se reduktimet e ujit do tė vazhdojnė gjatė tėrė verės dhe njoftuan pėr keqpėrdorime tė mėdha tė ujit tė pijes, si dhe pėr borxhet e mėdha qė i kanė konsumatorėt ndaj ndėrmarrjes. Rreth 14 milionė euro ėshtė shuma e borxhit qė qytetarėt e Prishtinės me rrethinė duhet tė paguajnė pėr shpenzimin e ujit, bėri tė ditur nė njė konferencė pėr gazetarė Ēaush Bajrushi, drejtor i Ujėsjellėsit rajonal "Prishtina".

Duke folur pėr keqpėrdorimet, moskryerjen e obligimeve dhe kyējet ilegale nė sisteme tė ujitjes, Bajrushi bėri tė ditur se afro 10 fshatra nė rajonin e Prishtinės kanė 24 orė ujė pa reduktime dhe ato e pėrdorin ujin e pijes pėr ujitje tė tokės, mu sikur edhe lavazhet, ndėrkaq qytetarėt qė jetojnė nė banesa nuk keqpėrdorin ujin, tha ai.

ECIKS / QIK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail