Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

BSPK nė protestė


Prishtinė, 15 korrik 2004 - Nė njė protestė tė mbajtur dje nė qendėr tė Prishtinės, ku ishin tubuar mbi tre mijė punėtorė, Bashkimi i Sindikatave tė Pavarura tė Kosovės kėrkoi zgjidhjen e problemeve tė shumta tė punėtorėve, me theks tė veēantė pėrmirėsimin e gjendjes sė tyre sociale dhe ekonomike. Siē shihej nga motoja e protestės, para sė gjithash, BSPK-ja kėrkon punė, pėrgjegjėsi, drejtėsi sociale dhe siguri. Ajo kishte pėr qėllim shprehjen e pakėnaqėsisė pėr pozitėn e rėndė tė punėtorėve tė Kosovės. Tė gjitha kėto kėrkesat iu drejtuan administratės ndėrkombėtare dhe institucioneve vendore, ndėrkohė qė BSPK paralajmėron njė protestė tjetėr nė shtator, nė rast se deri atėherė nuk plotėsohen kėrkesat e punėtorėve. Kryetari i BSPK-sė Bahri Shabani, duke folur protestuesve, tha se pėrmes negociatave dhe dialogut ka bėrė pėrpjekje tė vazhdueshme t'i mbrojė dhe t'i realizojė tė drejtat e punėtorėve. Mirėpo, sipas tij, tė gjitha kėto pėrpjekje ishin tė pasuksesshme. Ai u bėri thirrje UNMIK-ut dhe institucionave tė Kosovės qė t'i realizojnė kėrkesat e punėtorėve.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail