Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Kryeministri vizitoi Kosovėn B


Prishtinė, 14 korrik 2004 - Kryeministri i Kosovės, Bajram Rexhepi dhe ministri i Ambientit dhe Planifikimt Hapsinor Ethem Ēeku, vizituan termocentralet "Kosova B", njofton zyra pėr informim e kryeministrit. Me kėtė rast pėr punėn rreth rivitalizimit te termocentraleve kryeministrin e informuan drejtori Ali Hamiti dhe pėrfaqėsuesit e bordit tė KEK-ut.

Prodhimtaria e enegjisė elektrike ėshtė stabilizuar mirė, dhe sipas ekspertve kjo gjendje do tė vazhdoj edhe mė tutje. Blloku i parė ėshtė nė funksion dhe ėshtė duke punuar mirė. Poashtu blloku i dytė ėshtė duke u riparuar dhe pritet qė punėt tė kryehen deri nė tetor tė kėtij viti.

Kryeministri Rexhepi theksoi se ne e mbėshtesim riparimin e KEK-ut. Kėtė e kemi bėrė edhe mė heret nga suficiti buxhetor i Kosovės sepse jemi tė interesuar jetėsisht qė tė kemi njė prodhimtari tė stabilizuar tė energjisė elektirke.

Kryeministri Rexhepi edhe njė herė apeloi tek shfrytėzuesit e energjisė elektrike sidomos shfrytėzuesit e mėdhenjė qė tė kryejnė obligimet ndaj KEK-ut dhe tė shlyejnė borxhet pėr energjinė e harxhuar. Pa kėtė vėshtirė se do tė kemi furnizim tė rregullt tė ekonomisė dhe tė familjeve. Sa do tė kemi rrymė do tė varet nga ne se sa e pagujmė energjinė e shpenzuar, theksoi kryeministri Bajram Rexhepi.

ECIKS
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail