Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Kodi i ri doganor ndikon nė zhvillimin e ekonomisė vendore


Prishtinė, 14 korrik 2004 - Kodi i ri doganor tė Kosovės, do tė ndikojė nė lehtėsimin e qarkullimit tė mallrave dhe nė zhvillimin e ekonomisė vendore.

Me zbatimin e kėtij kodi pritet qė tė ngritet njė sistem efikas i kontrollit doganor dhe tatimor tė mallrave tė importuara dhe tė eksportuara. Ky kod qė ka filluar tė zbatohet nga njė marsi i kėtij viti, ėshtė kodi i parė i Kosovės, dhe ėshtė i bazuar nė standardet e Bashkimit Evropian, u tha nė tryezėn e sotme me temė “Kodi i ri Doganor dhe zbatimi i tij nė Kosovė” organizuar nga Aleanca Kosovare e Biznesit, ku ishin tė pranishėm zyrtarėt e Shėrbimit Doganor, dhe pėrfaqėsues tė institucioneve dhe komunitetit tė biznesit.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail