Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Konfiskohen 350 mijė cigare pa pullė fiskale


Prishtinė, 12 korrik 2004 - Njėsitet Antikontrabandė tė Doganės sė UNMIK-ut, tė pėrkrahura nga pjesėtarėt e Shėrbimit Policor tė Kosovės (SHPK), konfiskuan nė Prishtinė, 350 mijė cigare pa pulla fiskale me vlerė 45 mijė euro, njoftuan zyrtarė tė Shtyllės sė IV-t tė UNMIK-ut. “Ne do tė vazhdojmė edhe mė tej tė ndjekim kontrabandistet e cigareve, tė cilėt ende i shkaktojnė humbje buxhetit tė Kosovės me qindra mijėra euro nė vit”, ka thėnė John Robertson, drejtor pėr zbatimin e ligjit pranė Doganave tė UNMIK-ut. Suksesi i kėtij operacioni, sipas tij, demonstron efikasitetin se ēfarė mund tė arrihet pėrmes bashkėpunimit tė ngushtė mes tė doganave dhe policisė, pėrkrahja e tė cilėve, siē ka thėnė Robertson, ėshtė jashtėzakonisht produktive.

Aksioni ėshtė zhvilluar tė martėn nė orėt e mbrėmjes, ku protagonistė ishin gjashtė njėsi nga Antikontrabanda e Doganės sė UNMIK-ut dhe dy njėsi tė SHPK-sė. Nė kėtė aksion janė bastisur dy shtėpi nė lagjen Tophane tė kryeqytetit. Siē ėshtė thėnė, doganat para bastisjes kanė kėrkuar urdhrin pėr bastisje nga Prokuroria e Qarkut tė Prishtinės, urdhėr i cili ėshtė lėshuar. Nė kėtė aksion ėshtė zbuluar njė sasi prej 350.000 cigareve pa pulla fiskale, qė u pėrkasin llojeve tė ndryshme tė cigareve, tė cilat ishin tė vendosura nė dy shtėpi dhe nė njė veturė private. Sipas UNMIK-ut, njė person ėshtė marrė nė pyetje lidhur me kėtė rast dhe mė pas ėshtė liruar, ndėrsa doganat e UNMIK-ut janė nė pritje tė marrjes nė pyetje edhe tė dy pronarėve tė shtėpive.

ECIKS / Biznesi
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail