Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Hapet panairi pėr promovimin e biznesit tė grave


Prishtinė, 09 korrik 2004 - Ministria e Tregtisė dhe Industrisė, pėrmes Departamentit tė zhvillimit tė sektorit privat, ka organizuar nė Prishtinė panairin "Promovimi i biznesit tė grave", nė veēanti tė atyre qė pėsuan nga lufta. Panairin e shpalli tė hapur Ministri i Tregtisė dhe Industrisė, Ali Jakupi. Qėllimi i organizimit tė kėtij panairi ėshtė nxitja e grave pėr biznes, e posaēėrisht atyre qė kanė pėsuar nga lufta. Ministri i Tregėtisė dhe Industrisė, Ali Jakupi ka pėrkrahur kėtė nismė dhe ka ndihmuar pėrmes Departamentit tė zhvillimit tė sektorit privat organizimin e kėtij panairi pėr ta avancuar ndėrmarrėsinė e bizneseve, sidomos tek gratė. Punimet e eksponuara nė kėtė panair janė kryesisht artizanate qė janė punuar nga gratė qė kanė nevojė tė sigurojnė ekzistencėn pėr fėmijėt e tyre, por mėnyra mė e mirė e prezentimit tė tyre nė treg ėshtė pėrmes shoqatave. Drejtoresha e shoqatės "Lulebora" , Selvete Gashi shpjegon se punėdoret janė kryesisht tė grave tė fshatrave tė Gollakut pėr ti ndihmuar ato. Ndėrkaq, kryetarja e shoqatės sė grave "Sara" tė trevės sė Opojės, Dashurije Sahiti, thotė se eksponatet janė kryesisht tė punuara para shumė vitesh, por duke pas brengė qė kjo punė mund edhe tė shuhet fare, po pėrpiqemi qė pėrsėri tė mbajmė nė jetė kėtė traditė. Panairi do tė jetė i hapur tre ditė, kurse Ministria e Tregtisė dhe Industrisė i fton qytetarėt, institucionet si dhe ndėrkombėtarėt qė punėdoret e kėtyre grave jo vetėm tė vizitohen po edhe tė blihen, sepse kėshtu u ndihmohet atyre.

ECIKS / BalkanWeb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail