Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Rifillon privatizimi - AKM shpall raundin e tretė


Prishtinė, 3 korrik 2004 - Agjencia Kosovare e Mirėbesimit (AKM) ka shpallur dje listėn prej 13 ndėrmarrjeve shoqėrore pėr raundin e tretė tė privatizimit, thotė shefi i shtyllės sė katėrt tė UNMIK-ut Nikolas Lambsdorf. Nė bazė tė rregullores sė AKM-sė duhen dhjetė ditė pėr t'i informuar ndėrmarrjet dhe komunat ku ndodhen kėto ndėrmarrje para fillimit tė raundit tė tretė tė privatizimit dhe para se ato tė nxirren nė shitje, tha Lambsdorf pas njė takimi qė pati me nėnkryetarin e bordit tė privatizimit dhe njėherit ministėr i Tregtisė dhe Industrisė z. Ali Jakupi.

Ministri Jakupi raundin e tretė tė privatizimit e vlerėsoi si hap tė rėndėsishėm me shpresė se mė nuk do tė ketė ndėrprerje tė kėtij procesi, siē ndodhi mė shumė se tetė muaj. Njėherit ai shfaqi shpresėn se nuk do tė ketė vonesa edhe pėr raundin e katėrt tė privatizimit dhe raundet e tjera nė vazhdim pėr t'u kompensuar koha e humbur.

Nga ana e tij, Lambsdorf tha se raundi i katėrt mund tė shpallet gjatė kėsaj vere. Ndryshe tėrė procesi i privatizimit duhet tė kryhet deri nė qershor tė vitit tė ardhshėm.

ECIKS / QiK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail