Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Projekt i USAID nė ndihmė tė biznesit


Prishtinė, 02 korrik, 2004 - Drejtori i Misionit tė USAID-it, Del Fajfer bėri dje shpalljen e programit tė ri tė mbėshtetur nga Qeveria amerikane pėrmes Agjencisė sė Shteteve tė Bashkuara pėr Zhvillim Ndėrkombėtar (USAID).

Fajfer tha se USAID-i do tė ndihmojė sektorin e biznesit pėr identifikimin e pengesave dhe do tė angazhohet nė grup me institucionet e pėrkohshme tė vetėqeverisjes dhe me Misionin e OKB-sė nė ndėrmarrjen e hapave tė domosdoshėm pėr t'i shmangur pengesat nė njė periudhė tė shkurtė kohore.

Programi do tė fillojė nė korrik dhe do tė udhėhiqet nga Aleanca Kosovare e Biznisit (AKB) nė bashkėpunim me Institutin pėr Hulumtime Zhvillimore Riinvest.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail