Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Brajshou pezullon vendimin e ART-sė


Prishtinė, 01 korrik 2004 - Ushtruesi i detyrės sė shefit tė UNMIK-ut, Ēarls Brajshou, ka kėrkuar mbrėmė nga drejtuesi i Autoritetit Rregullator tė Telekomunikacionit, Anton Berisha, qė tė pezullojė vendimin me tė cilėn kompania Mobikos ėshtė shpallur fituese e tenderit pėr operatorin e dytė tė telefonisė mobile nė Kosovė. Kėtė e ka konfirmuar zėdhėnėsja e UNMIKI-ut Metilde Heneke. "Ushtruesi i detyrės i shefit tė UNMIK-ut Ēarls Brajshou i ka dėrguar njė letėr drejtuesit tė ART-sė Anton Berisha, duke kėrkuar nga ai qė tė suspendojė tė gjitha vendimet lidhur me kėtė ēėshtje", tha zėdhėnėsja Heneke. Kjo kėrkesė ka ardhur pas kundėrshtimit tė pardjeshėm tė kėtij vendimi nga kryeministri i Kosovės Bajram Rexhepi dhe Zyra Amerikane. Ndėrkaq, drejtuesit e ART-sė qė kanė vendosur pėr kėtė tender janė ankuar pėr presione tė ndryshme politike. Anton Berisha ka kundėrshtuar reagimet e Zyrės amerikane dhe tė kryeministrit Rexhepi, duke thėnė se ART ka marrė vendimin nė pajtim me kompetencat qė i ka.

ECIKS / QIK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail