Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Qeveria diskutoi tenderin e telefonisė celulare


Prishtinė, 01 korrik 2004 - Qeveria ka diskutuar dje pėr procesin e zgjedhjes sė operatorit tė dytė tė telefonisė mobile, por nuk ka dalė me ndonjė qėndrim konkret. "Kabineti i ministrave ra dakord tė presė rezultatet e hulumtimit tė procedurės", tha zėdhėnėsja Mimoza Kusari nė konferencėn me gazetarė. Ajo bėri tė ditur ndėrkaq, se qeveria ka miratuar sot edhe shumėn prej 3.7 milionė eurosh pėr rindėrtimin e objekteve tė kultit. Ēėshtja mė e diskutuar e ditėve tė fundit, ajo e operatorit tė dytė tė telefonisė mobile nė Kosovė, ka qenė sot tema kryesore edhe nė mbledhjen e qeverisė. Megjithė diskutimet, kabineti i ministrave nuk ka marrė ndonjė qėndrim konkret, duke u pajtuar qė tė priten rezultatet e hulumtimit tė procedurės sė zgjedhjes. Sidoqoftė, zėdhėnėsja Mimoza Kusari tha se ėshtė konstatuar si lėshim i Autoritetit Rregullator tė Telekomunikacionit, shpallja e hyrjes nė fuqi tė vendimit, pasi pėr kėtė, ligji parashikon afatin prej 30 ditėsh. Nė mbledhjen e sotme qeveria ka diskutuar sėrish edhe pėr procesin e rindėrtimit. Sipas ministrit Bexhet Brajshori, procesi ndodhet nė fazėn mė tė mirė tė implementimit, pėrveē pjesės sė nėn Kalasė nė Prizren, e cila sipas tij, kėrkon trajtim tė veēantė. Qeveria sot e ka shqyrtuar edhe Raportin e Komisionit pėr Personat e pagjetur. Ragip Zekolli, kryetar i Komisionit, i ka njoftuar ministrat me problemet qė e rėndojnė punėn e tij, duke i veēuar; procedurat e kthimit tė kufomave nga Serbia, problemet financiare, si dhe ato tė koordinimit me Zyren e UNMIK-ut pėr persona tė zhdukur.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail