Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Zyra britanike reagon pėr tenderin e telefonisė mobile


Prishtinė, 30 qershor 2004 –Shefi i zyrės britanike Mark Dikinson ka reaguar lidhur me tenderin e telefonisė mobile. "Ndajmė shqetėsimet e shprehura nga kryeministri Rexhepi dhe shefja e zyrės amerikane nė Prishtinė, lidhur me vendimin e licencimit tė operatorit tė dytė tė telefonisė mobile. Britania nuk ka asnjė interes komercial nė kėtė aspekt pėrveqse tė shoh njė proces i cili do tė sigurojė ambient tė mirė pėr biznesin dhe krijimin e vendeve tė punės pėr kosovarė” deklaron Dikinson. "Ėshtė keq pėr Kosovėn nėse proceset e e njė rėndėsie strategjike bėhen nė mėnyrė jo transaparente dhe vihet nė pyetje ndershmėria e tyre. Kjo vetėm se mund tė largojė investitorėt e huaj tė mos shpenzojnė paratė e tyre nė Kosovė dhe tė krijojnė vende pune. Dhe ky tender veēanėrisht ėshtė cekur nė Planin e Impementimit tė Standardeve". Qeveria dhe UNMIK-u duhet ta zgjidhin kėtė ēėshtje siē duhet, thuhet nė reagimin e shefit tė zyrės britanike Mark Dikinson.

ECIKS / RTKLive
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail