Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Mobikos, Mobitel fitojnė tenderit pėr telefoninė mobile


Prishtinė, 29 qershor 2004 - Kompania pejane Mobikos dhe ajo sllovene Mobitel janė fituese tė tenderit pėr telefoninė e dytė mobile nė Kosovė. Anton Berisha kryetar i Bordit tė Autoritetit Rregullator tė Telekomunikacionit tha se Mobikos ka fituar tenderin me vendim unanim tė tė gjithė anėtarėve tė Bordit. Sipas Berishės tė gjitha parametrat financiarė, ekonomikė dhe ligjorė kanė qenė nė favor tė kompanisė Mobikos dhe se vendimi hynė nė fuqi qė nga dita e sotme.

Sipas zyrtarėve tė ART-sė kriteret kryesore nė bazė tė tė cilave ėshtė zgjedhur fituesi i tenderit kanė qenė ēmimi i ofruar, plani i biznesit, cilėsitė e shėrbimeve dhe mundėsitė pėr zgjerimin e rrjetit, teknologjia dhe kostoja e shėrbimeve pėr konsumatorėt.

Tė gjitha kėto kushte, sipas zyrtarėve tė ART-sė i ka pėrmbushur mė sė miri Mobikos, i cili detyrohet tė derdhė pėr licencė 6.5 milionė euro nė konton e buxhetit tė Kosovės.

Pėr licencėn e operatorit tė dytė tė kėsaj telefonie kishin konkurruar gjithsej gjashtė kompani.

ECIKS / RTKLive / QiK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail