Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Lambsdorff: nuk e di kur do tė rifillojė privatizimi


Prishtinė, 26 qershor 2004 - Edhe pse shefi i shtyllės sė katėrt tė UNMIK-ut, Nikollas Lambsdorf, premtoi se fundi i kėsaj jave do ta pėrcaktojė qartė ditėn e fillimit tė privatizimit, ai dje tha se nuk ėshtė profet tė dijė saktė kohėn e hapjes sė tenderave tė grupit tė tretė tė procesit tė privatizimit.

"Unė nuk jam profet, por siē thashė, na duhet tė bėjmė informimin nėse ėshtė e mundur, sepse duhet tė informojmė komunat dhe kompanitė. Para se gjithash, mund tė ndodhė javėn e ardhshme dhe kjo ėshtė ajo qė dua tė them.

"Nga Lamsdorfi kėrkuam qė procesi i privatizimit tė fillojė. Njėkohėsisht, biseduam edhe pėr ēėshtje tė tjera qė janė shpesh pengesė pėr realizimin e synimeve pėr komunitetin e biznesit nė vend, tha kryetari i Odės Ekonomike tė Kosovės.

Llamsdorf i ka premtuar zyrtarėt e Odės Ekonomike se do tė gjejė kohė pėr tė diskutuar me ta edhe nė tė ardhmen.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail