Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Operatori i dytė i telefonisė mobile deri nė fund tė muajit


Prishtinė, 24 qershor 2004 - Deri nė fund tė kėtij muaji do tė dihet emri i operatorit tė dytė tė telefonisė mobile nė Kosovė, u shprehen nė Autoritetin Rregullativ tė Telekomunikacionit. Nga Komisioni pėr vlerėsim tė materialeve besojnė se do t\'ia dorėzojnė me kohė bordit tė ART-sė vlerėsimin e tyre. Besoj qė punėt janė duke shkuar si duhet dhe brenda kėtij muaji tė kemi fituesin e tenderit tė telefonisė mobile, shprehet drejtori i ART-sė, Anton Berisha. Sipas informatave nga komisioni, pritet qė brenda dy-tre ditėve t\'ia dorėzojnė materialet bordit tė ART-sė. Drejtori i ART-sė shprehet se bordi nuk do tė vonojė nė verifikimin e materialit. Anton Berisha poashtu tha se janė nė vazhdim e sipėr bisedat me zyrėn ligjore tė UNMIK -ut, me njėsinė qėndrore tė rregullatorit nė UNMIK si dhe me zyrėn pėr menaxhimin e frekuencave pėr brezin frekuentor.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail