Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Qeveria pro vazhdimit te privatizimit


Prishtinė, 23 qershor 2004 - Nėn drejtimin e Kryeministrit Bajram Rexhepi, dje u zhvillua mbledhja e 102-tė e radhės e Qeverisė sė Kosovės, nė tė cilėn ėshtė diskutuar ēėshtja e raporteve tė Qeverisė ndaj AKM-sė. Lidhur me kėtė, Qeveria, ashtu si mė parė edhe tash, ka marrė qendrim qė tė pėrkrahė vazhdimin e procesit tė privatizimit me shpalljen e raundit tė tretė gjatė muajit qershor, me qėllim tė zhbllokimi tė procesit tė privatizimit. Qeveria kėrkon qė ēėshtjet teknike pėr politikat operacionale tė shqyrtohen dhe pėrpunohen nė ndėrkohė, dhe nė pėrcjellje tė vazhdueshme tė anėtarėve vendorė tė Bordit tė AKM-sė.

Qeveria rithekson se procesin e privatizimit, si ēėshtje esenciale pėr ekonominė e Kosovės, e ka pėrkrahur dhe vazhdon ta pėrkrahė.

Qeveria do tė pėrcjell ēėshtjen e privatizimit nė vazhdimėsi, dhe insiston nė proces plotėsisht transparent, me dėshirė qė ky tė jetė fundi i mosmarrėveshjeve dhe rifillimi i mbarė i njė procesi tepėr tė rėndėsishėm pėr inkurajimin e investimeve dhe pėr zhvillim tė qendrueshėm ekonomik.

ECIKS
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail