Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

SPEK paralajmėron grevė tė punėtorėve mė 25 qershor


Prishtinė, 17 qershor 2004 - Sipas Sindikatės sė Pavarur tė Koorporatės Energjetike tė Kosovės, KEK-u ka bllokuar 160 mijė euro nga mjetet e tyre. SPEK-u paralajmėron protesta dhe greva urie, pėr shkak tė dyshimit tė keqpėrdorimit tė kėtyre mjeteve nga ana e KEK-ut. Qė nga muaji prill KEK-u nuk ndalon nga pagat e punėtorėve anėtarėsinė pėr sindikata, pėr shkak se nė KEK janė tė formuara disa organizata sindikale dhe pėr kėtė shkak KEK-u ka propozuar tė diskutojė vetėm me njė organ tė fuqisė punėtore e jo me disa thuhet nė deklaratėn e menaxhmentit tė KEK-ut. "SPEK-u thotė se punėdhėnėsi nuk ka tė drejtė tė mos respektoj organin legal tė sindikatės sė punėtorėve dhe paraqet problemin e 160 mijė eurove tė keqpėrdorura" - tha Sherif Fejzullahu, kryetar i SPEK-ut. Edhe nė ligjin e punės shkruan se nuk duhet tė ndėrhyhet nė punėn e sindikatės, e KEK-u mundohet ta shkatėrroi sindikatėn e punėtorėve vazhdon ai.Kryesia e SPEK-ut ka marr vendim qė tė shpall grevėn e punėtorėve e cila do tė organizohet me datėn 25 qershor 2004.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail