Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Qeveria pa zgjidhje alternative pėr privatizimin


Prishtinė, 10 qershor 2004 - Qeveria e Kosovės diskutoi sot edhe njė herė lidhur me procesin e privatizimit nė vend. Qeveria e Kosovės ende nuk ka vendosur tė ngrijė raportet me Agjencinė Kosovare tė Mirėbesimit, pėrgjegjėse pėr privatizimin nė Kosovė, edhe pse njė gjė e tillė ėshtė pėrmendur kohėt e fundit nga kryeminsitri Bajram Rexhepi.

Zėdhėnėsja Mimoza Kusari tha dje pas mbledhjes sė rregullt tė Qeverisė se vendimi pėrfundimtar lidhur me kėtė do tė merret nė mbledhjen e ardhshme tė Qeverisė.

Megjithatė ajo tha se Qeveria ende nuk ka zgjidhje alternative pėr procesin e privatizimit.

ECIKS
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė Vjenė



Analizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?



Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail