Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Transformimi i KEK: nėnshkruhet kontrata pėr menaxhim


Prishtinė, 05 qershor -Shefi i shtyllės sė katėrt, Nikollas Lamsdorf dhe kryeministri Bajram Rexhepi nėshkruan dje kontratėn pėr menaxhimin pėr transformim tė KEK-ut. Tenderin pėr kėtė kontratė e ka fituar kompania irlandeze "ESBI". Objektivi kyē i kėsaj kontrate ėshtė qė tė bėhet mbartja e aftėsive nga ekipi ndėrkombėtar menaxhues nė personelin vendor tė KEK-ut. Nė njė komunikatė pėr shtyp tė lėshuar nga AKM-ja thuhet se kontraktuesi pėr menaxhim do tė pėrqendrohet kryesisht nė pėrmirėsimin e arkwtimit tė tė ardhurave dhe furnizimit stabwl me energji si dhe nė ndėrtimin e kapacitetit tė menaxhimit dhe personelit tė KEK-ut, tė cilėt do tė udhėheqin kompaninė nė tė ardhmen. Shuma e kontratės sė nėnshkruar ėshtė 3,7 milionė euro nė vit.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail