Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Hapen ofertat pėr operatorin e dytė tė telefonisė mobile


Prishtinė, 2 qershor 2004 - Komisioni pėr zgjedhjen e operatorit tė dytė tė telefonisė mobile nė Kosovė, sot publikisht bėri hapjen e ofertave tė tenderuesve pėr kėtė operator. Nė konkurrencė tė ngushtė janė zgjedhur gjashtė kompani: Alliance Aset Grup, Albacel telenor Siemens, Kosovo Mobil Fone-Ipko Net, Mobikos-Mobitel, Tele 2 dhe kompania Kostel.

Me kėtė rast Komisioni konstatoi se dokumentacioni i konkurruesve ėshtė i plotė dhe ofertat janė bėrė me kohė.
Kryetari i kėtij komisioni, Haki Shatri tha se dokumentacioni i ofertuesve ėshtė voluminoz, andaj komisionit i duhet kohė pėr shqyrtimin e tij.
Fituesi i tenderit do tė shpallet deri nė fund tė kėtij muaji.

ECIKS / QIK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail