Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Kryeministri Rexhepi vizitoi fabrikėn 'Arda Rei Co'


Prishtinė, 29 maj 2004 - Kryeministri i Kosovės dr. Bajram Rexhepi i shoqėruar nga dy ministra tė qeverisė sė Kosovės , z. Ali Jakupi dhe z. Ethem Ceku, vizitoj dje fabrikėn e privatizuar “Energoinvest”, tani “Arda Rei Co”. Ai nė solemnitetin e organizuar me kėtė rast, i ka pėrgėzuar punėtorėt e kėtij kolektivi tė privatizuar kohė mė parė dhe u ka premtuar se Qeveria do tė angazhohet qė tė ndihmoj zhvillimin e projekteve prodhuese.

Me tutje kryeministri Rexhepi tha se ky ėshtė njė sukses i vogėl i dalė nga procesi i privatizimit. “Ne po angazhohmi qė tė fillojė privatizimi i vertete qė ėshtė proces qė duhet tė krijojė parakushte pėr njė zhvillim ekonomik mė dinamik, i cili duhet tė jetė i qėndrueshėm dhe tė krijojė mė shumė vende tė reja pune”.

Kryeministri i Kosovės, Bajram Rexhepi pastaj ka vizituar ambientet e renovuara tė fabrikės “Arda Rei Co” dhe nga drejtuesit u njoh me procesin e prodhimit.

ECIKS / Zyra per Informim Publik e Kryeministrit
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail