Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Promovohet programi pėr zhvillimin e ndėrmarrjeve


Prishtinė, 29 maj 2004 - Nė Prishtinė dje u promovua programi pėr zhvillimin e ndėrmarrjeve dhe ekonomisė nė Kosovė. Ky program i paraqitur nga agjencia rajonale e ndėrmarrjeve nė bashkėpunim me organizatėn botėrore Junior Achievment merret me ofrimin e shėrbimeve pėr ndėrmarrje nė sektorin privat, nė institucione qeveritare lokale dhe zhvillimin ekonomik nė Kosovė. Pas pėrfundimit tė trajnimit pėr edukatorė sot u prezantua edhe programi pėr edukim nė fushėn e ekonomisė, ndėrrmarrjeve dhe biznesit pėr tė rinjtw prej moshės 6 deri 25 vjeēare. Drejtori i REA-s Ahmet Jetullahu tha se qė nga muaji i ardhshėm do tė fillojė aplikimi i kėtij programi nė 7 qendra rinore dhe nga shtatori edhe nėpėr shkolla. Ky projekt ėshtė i pėrkrahur nga departamenti i rinisė, ministria e arsimit, OSBE-ja e SOROS-i.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail