Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

KEK-u merr 27 milion euro nga suficiti


Prishtinė, 28 maj 2004 - Vendimin pėr ndarjen e suficitit tė buxhetit tė Kosovės e ka marrė dje zėvendės kryeadministratori Ēarlls Brajshou, e me tė cilin nuk ėshtė pajtuar ministria e ekonomisė dhe financave.

Ndarja ėshtė bėrė sipas listės sė propozuar nga Ēarlls Brajshou ku Korporatės Energjetike tė Kosovės i janė ndar 27 milion euro. Pjesėn tjetėr prej 10 milion euro do ta ndaj Qeveria sipas prioriteteve tė saja.

Sipas njė burimi tė RTK-sė, ministri i Ekonomisė dhe Fincave, Ali Sadriu e ka paraqitur propozimin e Qeverisė qė ėshtė aprovuar nė mbledhjen e saj. Sipas tė njejtit burim, pėrfaqėsuesi i zyrės sė kryeministrit ka paraqitur njė propozim qė nuk ėshtė diskutuar nė mbledhjen e djeshme tė Qeverisė sė Kosovės.

Drejtori i buxhetit tė Kosovės Agim Krasniqi, tha se ndarja e suficitit ėshtė dashur tė bėhet sipas listės pėr trajtimin e suficitit si ėshtė diskutuar disa herė nė komisionin pėr buxhet dhe pardje ėshtė aprovuar nė mbledhjen e Qeverisė ku ka pasur njė ndryshim shumė tė vogėl.

Z. Krasniqi tha se pėr 21 milion euro qė janė paraparė pėr komunat e Kosovės nuk ėshtė diskutuar dhe projektet e komunave nuk mund tė realizohen me paratė e suficitit tė buxhetit pėr vitin 2003.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail