Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Promovohet strategjia kundėr korrupsionit nė Kosovė


Prishtinė, 26 maj 2004 - Korrupsioni, ėshtė i pranishėm nė Kosovė si nė shumicėn e vendeve tė rajonit, prandaj tė gjithė duhet t'i bashkojnė forcat pėr tė luftuar kėtė sėmundje tė rėndė jo vetėm tė vendeve ballkanike por edhe mė gjėrė. Kėshtu thanė nė Prishtinė, pėrfaqėsues tė lartė vendorė dhe ndėrkombėtarė nė konferencėn me temė "Kosova lufton korrupsionin", organizuar nga Zyra e qeverisė pėr qeverisje tė mirė.

Qeveria ka hartuar strategjinė gjithpėrfshirėse kundėr korrupsionit, dhe do tė bėjė tėrė atė qė ėshtė e nevojshme pėr zbatimin e saj, tha kryeministri Bajram Rexhepi. Nė shoqėritė si Kosova, me mekanizma institucionalė tė ri dhe tė brishtė, kėrcėnimi nga korrupsioni padyshim ėshtė serioz. Prandaj angazhimi institucional duhet tė jetė mė i vendosur pėr tė luftuar kėtė dukuri, tha kryeministri Bajram Rexhepi. "Nė Kosovė ka ardhur koha qė njė strategji gjithpėrfshirėse pėr luftimin e korrupsionit dhe pėr vėnien nė suaza ligjore tė mekanizmave antikorrupsion ėshtė tepėr e rėndėsishme, pėrcaktimi pėr luftimin e korrupsionit sa mė herėt tė vėhet nė korniza ligjore.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail