Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Holkeri jep dorėheqjen


Prishtinė, 26 maj 2004 - Shefi i UNMIK-ut nė Kosovė, Harri Holkeri, ka deklaruar se i ka paraqitur sekretarit tė pėrgjithshėm tė OKB-sė, Kofi Anan, dorėheqjen nga posti i tij, pėr arėsye shėndetėsore. "Kėrkesa ime pėr tė dhėnė dorėhqjen bazohet nė rekomandimet e mjekėve tė mi', ka thėnė Holkeri gjatė njė konference pėr shtyp nė Helsinki. Kohėt e fundit kryeadministratori Holkeri u shtrua nė spital nė Strasburg dhe mjekėt thanė se gjendja e tij ishte rėnduar pėr shkak tė tejlodhjes nė punė. Mė pas Holkeri u nis nė Finlandė pėr njė kontroll tė pėrgjithshėm shėndetėsor nga mjektėt e tij. Shefi i UNMIK-ut ėshtė kritikuar muajt e fundit si nga brenda, edhe jashtė Kosovės, se ka dėshtuar nė parandalimin e dhunės ndėretnike mes shqiptarėve e serbėve nė muajin mars. Mė parė burime politike kishin paralajmėruar dorėheqjen e tij, tė motivuar pikėrisht nga kėto kritika.

ECIKS
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail