Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Busek: Do tė pėrfshijmė Kosovėn nė projektet rajonale


Vjenė, 21 maj 2004 - Pakti i Stabilitetit pėr Evropėn Juglindore do pėrqėndrohet nė pėrfshirjen gjithnjė e mė tė gjerė tė Kosovės nė projektet rajonale, duke respektuar Rezolutėn 1244, tha Koordinatori i paktit Erhard Busek, transmeton radio "Evropa e lirė".

Duke folur para Kėshillit tė Pėrhershėm tė OSBE-sė nė Vjenė, Busek tha se organizmi qė ai drejton do tė vazhdojė tė pėrkrahė Planin pėr Implementimin e Standardeve. Duke dėnuar dhunėn e marsit, Busek tha se procesi demokratik nė Ballkan ėshtė i pakthyeshėm dhe se zhvillimi ekonomik mbetet problem kryesor pasi mund tė ketė ndikim nė politikėn e rajonit.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail