Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Qeveria e Kosovės do tė krijojė edhe katėr agjenci tė reja


Prishtinė, 21 maj 2004 - Zėdhėnėsja e qeverisė sė Kosovės, Mimoza Kusari tha dje se qeveria do tė krijonte katėr agjenci tė reja. Duke folur nė njė konferencė shtypi nė Prishtinė, Kusari tha se agjencitė do tė merreshin me planifikimin strategjik, integrimin europian, sigurinė publike dhe burimet natyrore dhe ato tė energjisė. Kryeministri i Kosovės Bajram Rexhepi dhe shefi i UNMIK-ut, Harri Holkeri krijuan kohėt e fundit Agjencinė pėr Bashkėpunim Ndėrkombėtar. Nė ceremoninė e promovimit tė agjencisė, Rexhepi tha se kjo pėrfaqėsonte gurin thmeltar pėr Ministrinė e Jashtme tė ardhshme tė Kosovės. Kusari shpjegoi se agjencive tė reja do t'u ngarkohej pėrgjegjėsia pėr katėr sektorė qė ndodhen nėn juridiksionin e administratės sė Kombeve tė Bashkuara .

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail