Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Punėtorėt e dėbuar tė hekurudhave hidhen nė grevė urie


Prishtinė, 19 maj 2004 - Punėtorėt e hekurudhave e Kosovės tė dėbuar nga puna, pėrmes grevės sė urisė qė e filluan sot do tė shprehin pakėnaqėsinė e tyre ndaj padrejtėsisė qė u ėshtė bėrė nga ana e stafit menaxhues tė hekurudhave tė Kosovės. Anėtari i Komitetit Drejtues i Sinidaktave tė Hekurudhės tha se negociatat qė kanė dashur t'i nisin me stafin menaxhues tė Hekurudhave tė Kosovės, nuk kanė pasur sukses, pasi sindikalistėt janė injoruar e me to edhe kėrkesat e tyre. Ndėrkaq, kryetari i Komiteti drejtues tė sindikatave tė Hekurudhave Sabit Berisha nuk pajtohet me fillimin e kėsaj greve, duke shtuar se iniciatorėt e grevės kanė bėrė hapa tė papėrgjegjshėm. z Berisha para grevistėve tha se ju keni shkelur mmarėveshjen tė cilėn e kanė firmosur punėtorėt dhe sipas asaj marrėveshjeje stafit menxhues i ėshtė lėn afati deri mė 31 maj tė zgjidh kėrkesat e punėtorėve tė dėbuar nga puna.

ECIKS/Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail