Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Paten takon Rexhepin, vlerėson rindėrtimet pas trazirave


Prishtinė, 11 maj 2004 - Komisioneri i Bashkimit Evropian pėr Marrėdhėnie me Jashtė, Kris Paten, pas njė takimi me kryeministrin Bajram Rexhepin vlerėsoi si njė start tė mirė atė se ēka ka parė. Ai pas takimit theksoi se rindėrtimet e dėmeve tė shkaktuara nga trazirat e marsit janė vullnet i mirė i kosovarėve .

"Ne ishim shumė tė brengosur nėse ky start pozitiv do tė ecte pėrpara dhe tė sjellė rezultate tė kėnaqshme. Ėshtė shumė e rėndėsishme qė pas planifikimeve tė suksesshme qė janė bėrė, tė arrihen me shpejtėsi programet, dhe njerėzit tė kthehen nė shtėpitė e tyre. Ėshtė e rėndėsishme qė tė pėrndjekurit tė kthejnė besimin", theksoi Paten. "Ne do tė jemi tė interesuar nė reformimin e administratės lokale, qė pritet tė ndodhė gjatė javėve apo muajve tė ardhshėm. Shpresoj se ky debat do tė shėrbejė qė tė rrisė besimin e popullatės nė tė ardhmen, e jo ta zvogėlojė atė. Tė gjithė duhet tė pranojnė se ky do tė jetė njė debat dhe se do tė ketė shumė kontribute nė kėtė aspekt. Shpresoj se rezultatet qė do tė dalin nga ky debat do tė plotėsojnė objektivat afatmesme dhe afatgjata tė tė gjithėve", tha ai.Ndėrkaq, kryeministri Rexhepi, tha se Qeveria i ka marrė shumė seriozisht obligimet pėr riparimin e dėmeve qė janė shkaktuar.

ECIKS / RTK

 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail