Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

1,3 miliardė euro donacione nga 1999 deri 2003


Prishtinė, 10 maj 2004 - Prej vitit 1999 deri nė vitin 2003 donatorėt nė Kosovė kanė shpenzuar mė shumė se 1.3 miliardė euro, kanė kontraktuar 2.27 miliardė euro, ndėrkaq mjetet e zotuara tė Kosovės kapin shumėn prej 2.49 miliardė euro. Agjencioni Evropian pėr Rindėrtim, Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, Japonia, Gjermania, Banka Botėrore e Zvicrės dhe Britania e Madhe janė vlerėsuar donatorėt qė kanė kontribuar mė shumti pėr Kosovėn nė librin e Ministrisė sė Ekonomisė dhe tė Financave \"Profili i donatorit\" qė ėshtė promovuar dje nė Prishtinė.

Ministri pėr Ekonomi dhe Financa Ali Sadriu me njė solemnitet rasti ka ndarė mirėnjohje pėr donatorėt.

ECIKS / QiK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail