Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Prezantohet para pėrfaqėsuesve tė komunave plani hapėsinor


Prishtinė, 07 maj 2004 - Ministria e Ambientit dhe Planifikimit Hapėsinor ka prezantuar para pėrfaqėsuesve tė tė gjitha komunave tė Kosovės, planin hapėsinor. Gjithashtu ėshtė prezantuar rregullorja ligjore- plani i trajnimit. Ministri Et'hem Ēeku, i cili e hapi takimin punues, tha se rregullorja 2000/45 i'a ka deleguar pėrgjegjėsinė e planifikimit urban pushtetit lokal. Sipas ministrit Ēeku kjo do tė ndihmojė komunat nė bartjen e mė shumė kompetencave. "Habitati" ka prezantuar nė kėtė takim trajnimin e planerėve komunal. Ndėrkohė, Instituti pėr planifikim hapėsinor ka prezantuar procesin e hartimit tė kėtij plani pėr gjithė Kosovėn. Nė takim u tha se tė gjitha ministritė janė tė pėrfshira pėr tė punuar nė planin hapėsinor, nė fushat pėrkatėse pėr tė cilat janė kompetente.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail