Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Qeveria e Kosovės aprovoi dy projektligje pėr tatime


Prishtinė, 6 maj 2004 – Dje ėshtė mbajtur mbledhja e rregullt e Qeverisė sė Kosovės, nė tė cilėn pėrpos tjerash janė aprovuar edhe dy projektligje pėr tatim. Nė fjalėn hyrėse, kryeministri Bajram Rexhepi ka njoftuar ministrat e Qeverisė sė Kosovės pėr takimin e radhės tė Mekanizmit Pėrcjellės tė Stabilizim Asociimit, qė ka qenė e planifikuar tė mbahet nė fund tė marsit, por pėr arsye tė trazirave ėshtė shtyrė, dhe do tė mbahet me 13-14 maj. Nė takim do tė bisedohet kryesisht pėr ēėshtjet qė kanė tė bėjnė me sektorin e bujqėsisė, thuhet nė kumtesėn e Zyrės pėr Informim tė Kryeministrisė.

Qeveria e ka shtyrė pėr mbledhjen e ardhshme aprovimin e Projektligjit pėr Komisionin e Pavarur tė Mediave, ndėrsa ka aprovuar dhe ka vendosur t’i pėrcjell nė parlament Projektligjin pėr Tatimin nė tė Ardhurat Personale dhe Projektligjin pėr Tatimin nė Fitim.

Nė mbledhjen e sotme ėshtė aprovuar edhe Udhėzimi Administrativ pėr Pagesėn e Stafit Politik tė Komunave qė rregullon ēėshtjen e tė ardhurave personale tė kryetarėve, zėvendėskryetarėve dhe anėtarve tė asambleve komunale.

ECIKS
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail