Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

200 punėtorė tė hekurudhave mbesin pa punė


Prishtinė, 4 maj 2004 - Afėr dyqind punėtorė nga hekurudha e Kosovės do tė mbesin papunė nė ditėt e ardhshme. Punėtorėt thonė se nuk e pranojnė vendimin dhe se do tė hyjnė edhe nė grevė urie pėr tė qėndruar nė punė.

Punėtorė nga tė gjitha njėsitė e hekurudhave tė Kosovės kanė ardhur nė njė mbledhje tė organizuar nga sindikata. Punėtorėt kėrkonin qė nė takim tė marrė pjesė edhe drejtori dhe menaxheret e hekurudhave. Por askush nuk ishte nė mbledhje. Punėtorėt kanė akuzuar menaxherėt e tyre se po pėrgatisin lista tė fshehura pėr largimin e disa punėtorėve. Ndėrkohė, drejtori I hekurudhave tė Kosovės thotė se nuk do tė dal tė flas para mediave pėr problemin qė kanė punėtorėt e hekurudhave.

ECIKS / RTKLive
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail