Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

KEK nėnshkuan kontratė pėr hidrocentralin kosovar


Prishtinė, 30 prill 2004 - Nė drejtorinė e KEK-ut u nėnshkrua kontrata midis korporatės energjetike tė Kosovės dhe kompanisė amerikane Triangėll Gjeneral Kontraktėr, pronar i sė cilės ėshtė Florin Krasniqi- qytetar amerikan me prejardhje Kosovare.

Nė kontratė pėrfshihet aftėsimi i hidrocentralit Kozhnjer me fuqi 8.3 megavatėsh dhe prodhim vjetor rreth 20 milion kilovatorėsh energji elektrike . Objekti i cili gjendet nė afėrsi tė Deēanit ėshtė i dėmtuar dhe ėshtė jashtė funksionit pėr mė shumė se 6 vite. Projekti pritet tė pėrfundojė brenda 2 vitesh dhe do tė investohet rreth 6 milion euro. Nė tė pritet tė punėsohen punėtorė tė sektorit tė rindėrtimit fillimisht derisa tė aftėsohet hidrocentrali pastaj do tė punėsohen reth 20 punėtorė nė sektorin e prodhimit tė energjisė elektrike.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail