Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Sot vendoset pėr pagat e shėrbyesve civilė


Prishtinė, 28 prill 2004 - Qeveria do tė pėrcaktohet sot nė mbledhjen e rregullt nėse e pėrkrahė ose jo projektpropozimin e Ministrisė sė Shėrbimeve Publike pėr rritjen e pagave tė mėse 65 mijė shėrbyesėve civilė nė administratėn Kosovare.

Sekretari i pėrhershėm i kėsaj ministrie Bahri Hyseni tha se ky projektpropozim ėshtė pėrkrahur nė parim mė herėt nga qeveria, por se sipas tij janė kėrkuar edhe disa plotėsime pėr, tė cilat, sipas Hysenit, tashmė kanė pėrfunduar. Nėse ky propozim aprovohet nė mbledhjen e nesėrme nga qeveria, atėherė ēdo shėrbyes civil, i punėsuar nė institucionet e Kosovės do tė kėtė rritje tė pagės sa paku pėr pesė pėrqind, do tė marrė shujtėn ditore dhe do tė paguhet jashtė orarit tė punės pėr angazhimin e tij.

Me kėtė projekpropozim do tė unifikohen titujt e punėve nė institucione dhe do tė bėhet nivelizimi i pagave pėr shėrbyesit civil.

ECIKS / Rtklive
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail