Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Sadriu: BERZH tė mbėshtesė Kosovėn


Prishtinė, 24 prill 2004 - Ministri i Ekonomisė dhe i Financave, Ali Sadriu, i cili mori pjesė nė Forumin vjetor tė Bankės pėr Zhvillim dhe Rindėrtim nė Londėr, ka zhvilluar njė varg takimesh me personalitete tė vendeve tė ndryshme dhe tė BERZ-it. Nė fokus tė kėtyre takimeve ishin vlerėsimet pėr tė arriturat nė shtetet e Ballkanit Perendimor. Ministri Sadriu ka thėnė se Kosova tashmė ka hyrė nė rrugėn nė drejtim tė Evropės dhe proceve qė ēojnė drejt familjes evropiane dhe tė integrimeve ekonomike edhe nė rajon. Ai ka pėrcjellė mesazhin e institucioneve tė Kosovės nė kėtė forum tė rėndėsishėm. Sadriu ka mirėpritur premtimet qė janė bėrė pėr investime nė tė ardhmen nė Kosovė, duke kėrkuar edhe njė angazhim edhe mė tė madh sidomos nė investimet kapitale tė fushave dhe sektorėve strategjikė, ku mund tė gjenerohen tė hyra si psh. sektorin e energjisė, tė ujėrave, tė hekurudhave dhe kjo do tė ndihmonte inkuadrimin e Kosovės nė korridoret 8 dhe 10.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail