Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Fucci kundėrshton vendimin e Holkerit pėr shkarkimin e saj


Prishtinė, 21 prill 2004 - Drejtoresha e pėrgjithshme e Agjencisė Kosovėre tė Mirėbesimit (AKM), Marie Fuci ėshtė shprehur se, vetėm bordi i AKM-se e askush tjeter, ka tė drejtėn tė emerojė dhe shkarkojė drejtorin e Pergjithshem tė kėsaj agjencie. Drejtoresha e shkarkuar ditė mė parė nga shefi i UNMIK-ut, Marie Fuci, i ka dėrguar atij njė letėr, nė tė cilėn ajo e kritikon pėr vendimin e marrė mė parė lidhur me shkarkimin e saj nga posti i drejtoreshės sė AKM-sė. Me anė tė kesaj letre nė adresė tė tij, pėrfaqėsuesve ndėrkombetarė dhe atyre vendorė tė AKM-sė, ajo e ka kundėrshtuar shkarkimin e saj. Vendimin pėr shkarkimin e saj e kanė pėrshėndetur tė gjithė pėrfaqėsuesit e institucioneve tė Kosovės dhe pėrfaqėsuesit kosovarė tė bordit tė AKM-sė. Refuzimi i saj lidhur me shkarkimin erdhi njė ditė pas kthimit tė saj nga Brukseli, ku kishte udhetuar sė bashku me shefin e Shtyllės sė Katėrt tė UNMIK-ut, Nicholas Lamsdorf. Mė parė, ėshtė spekuluar se Mari Fuci do tė emėrohet nė postin e kėshilltares sė Lamsdorf. Me anė tė kėsaj letre nė adresė tė kryeadministratorit, Harri Holkeri ajo ka berė tė qartė qėndrimin e saj, se nuk do tė heqė dorė nga posti i drejtores sė pėrgjithshme tė AKM-sė. Njė qėndrim i tillė i saj ka berė, qė edhe mbledhja e rregullt e AKM-sė, tė shtyhet. Institucionet, qeveria dhe Bashkimi i Sindikatave tė Pavarura tė Kosovės, e kanė cilėsuar Marie Fuci, si bllokuesen kryesore tė procesit tė privatizimit nė Kosove.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail