Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Qeveria pėrkrahė fermerėt nė uljen e taksės doganore


Prishtinė, 19 prill 2004 - Qeveria e Kosovės vendosi tė pėrkrahė kėrkesat e fermerėve kosovarė pėr uljen e shkallės doganore pėr pajisjet bujqėsore dhe lėndėn e parė qė pėrdoret pėr prodhimtari.

Siē tha para mediave zėdhėnėsja e kryeministrit, Mimoza Kusari, kabineti qeveritar nė mbledhjen e djeshme ka shqyrtuar ēėshtjen e masave qė duhet ndėrmerren pėr tė pėrmirėsuar politikėn fiskale dhe tregtare nė bujqėsinė e Kosovės. “Nė mbledhjen e ardhshme tė KEF-it (Kėshillit Ekonimik Fiskal) do tė pėrkrahet sugjerimi qė fermerėt tė ndihmohen duke u liruar nga tatimet doganore, ndėrsa politikat tjera favorizuese pėr agrokulturė do tė pėrgatiten nė kuadėr tė strategjisė zhvillimore pesėvjeēare qė ėshtė nė pėrgatitje e sipėr e do tė pėrfudojė deri nga fillimi i shtatorit”, - theksoi Kusari. KEF ėshtė institucion kėshilldhėnės i cili drejtohet nga administratori Harri Holker, ndėrsa anėtarė tė kėshillit janė kryeministri dhe disa anėtarė tė tjerė tė qeverisė. Rekomandimet e KEF-sė zakonisht shndėrrohen nė vendime

ECIKS / Biznesi
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail